Arno Stern, francuski badacz i pedagog, opracował innowacyjną teorię formulacji. Na kanwie długoletnich badań, potwierdził, że pierwsze dziecięce malunki powstają na podstawie pamięci organicznej. Zajęcia, prowadzone metodą badacza dostępne są już w polskiej Malowni. Udział nich to doskonała okazja do oderwania dzieci od telefonu i zapewniania im kreatywnej rozrywki sprzyjającej odstresowaniu. Dorosłym zajęcia dadzą możliwość odizolowania się od schematów oraz otaczających ich problemów. Zrelaksują i pozwolą skupić się na własnym rozwoju.
Wielu psychologów i edukatorów zwraca uwagę na to, jak ważna w prawidłowym rozwoju młodego człowieka jest swobodna, niesterowalna, pozbawiona ocen zabawa. Współcześnie dzieci odczuwają silną presję na odnoszenie sukcesów, mają ściśle określone plany dnia, które nie zostawiają wiele miejsca dla rozwoju samodzielności i kreatywności. Może to wywoływać negatywne emocje. Dlatego stworzyłam Malownię - miejsce, które pozwala na swobodną ekspresję samego siebie
mówi Edyta Anyszka, założycielka Malowni i popularyzatorka metody Arno Sterna.
Na tropie dziecięcego śladu
Malowanie bez planu
Pomieszczenie wyciszenia i skupienia
Malownia to przestrzeń kreatywna, w której odbywają się zajęcia metodą Arno Sterna. W zabawie malarskiej mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku. Odbywają się one w przestrzeni zamkniętej w atmosferze zabawy, ale też skupienia. Malownia ma swoją siedzibę w Leśniewicach. Autorką konceptu jest Edyta Anyszka.