Grupa Assay, niezależny fundusz inwestycyjny, nawiązała współpracę ze Stołeczną Grupą Wojewódzką IPA, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji. Obecnie, spółka wspiera stowarzyszenie (Region „Pałac Mostowskich” IPA) poprzez współorganizację wydarzeń oraz przekazywanie środków na rzecz jego bieżącej działalności. Kooperacja podmiotów ma charakter długofalowy i swoim zakresem obejmie opracowanie prototypu użytkowego elektrycznego samochodu.
Współpraca z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji to dla nas ogromne wyróżnienie. Assay szuka pionierskich rozwiązań w obszarach o wysokim potencjale wzrostu. Inwestujemy w przedsiębiorstwa, które oferują rozwiązania odpowiadające na bieżące potrzeby społeczeństwa. W obszarze elektromobilności jesteśmy partnerem dla marki Elimen i TrybEco. Dzięki temu, możemy zrealizować projekt opracowania samochodu elektrycznego dostosowanego do potrzeb instytucji zajmujących się bezpieczeństwem, przy wsparciu Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA.
Łukasz Blichewicz, Senior Partner w Assay
ROZWÓJ ELEKTROMOBILNOŚCI ODPOWIEDZIĄ NA OBECNE WYZWANIA SPOŁECZNE
Assay to niezależny fundusz inwestycyjny z długoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa gospodarczego. Grupa działa w pionierskim na krajowym rynku modelu biznesowym, opartym na akwizycji i współprowadzeniu firm, realnie angażując się w budowanie sukcesów spółek ze swojego portfela. Assay stawia na współpracę opartą o wymianę wzajemnych doświadczeń i kompetencji funduszu, inwestora oraz pomysłodawcy projektu inwestycyjnego. Każdorazowa decyzja Grupy poparta jest dogłębną, szesnastoczynnikową analizą potencjału przedsiębiorstw w krótkim, średnim i długim okresie. Takie podejście ma zagwarantować spółkom długoterminowy rozwój, jednocześnie minimalizując ryzyko inwestycyjne.
Assay Management jest wpisany do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi (ASI) prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zapewnia to najwyższe standardy obsługi, pełną transparentność i wysoki poziom bezpieczeństwa.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji (IPA) jest największym stowarzyszeniem na świecie z ilością około 358000 członków zrzeszonych w 66 krajach, a także stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie. Przynależność do IPA zobowiązuje do przestrzegania Deklaracji Praw Człowieka, które zostały określone w 1948 roku oraz Deklaracji o Policji uchwalonej jako rezolucja nr 690 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Od 1971 roku IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z ponad 400 tyś. członków zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. IPA posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji wówczas, gdy podejmowana przez nich praca lub służba nie stoi w sprzeczności z postanowieniami statutu. Stołeczna Grupa Wojewódzka jest podmiotem IPA działającym na terenie Garnizonu Warszawskiego, natomiast region „Pałac Mostowskich” SGW IPA jest częścią Grupy Wojewódzkiej działającą przy Komendzie Stołecznej Policji.