Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe skóry, które powstają w wyniku nagromadzenia się melaniny na danym jej obszarze. Zalicza się do nich takie zmiany jak ostudę (inaczej melasma) i piegi, a także plamy soczewicowate i pozapalne. Te, z którymi pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalisty, są zwykle wynikiem przebytego trądziku. O tym, jak skutecznie leczyć wskazane zmiany skóre opowiadadermatolog– wenerolog,ekspert w zakresie medycyny estetycznej dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.
Do przebarwień na skórze zaliczamy wszystkie występujące zmiany w okolicach twarzy i szyi oraz grzbietu rąk i dekoltu. Okres powakacyjny to czas, kiedy jeszcze częściej zmagamy się z ich występowaniem, szczególnie jeśli nastąpiła długotrwała ekspozycja skóry na słońce. Warto również nadmienić, iż u kobiet problem przebarwień jest znacznie częstszy. Melasma, która powstaje u nich to kombinacja hormonów żeńskich w powiązaniu z działaniem promieni słonecznych. Lokalizuje się w obrębie skroni i czoła oraz policzków i wargi górnej. U wielu z nich objawia się często np. podczas ciąży, menopauzy czy stosowania doustnej formy antykoncepcji. Predyspozycje genetyczną mają również znaczenie
– wyjaśnia dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.
Skuteczna walka – czas, start!
Najskuteczniejszą metodą redukcji przebarwień jest terapia łączona. Zaleca się więc zabiegi w gabinecie dermatologa, do których należy zaliczyć np. laseroterapię, peelingi medyczne, w tym cosmelan i dermamelan, mezoterapię czy mikronakłuwanie z TCA. Bez względu na rodzaj działania istotna jest również odpowiednio dobrana pielęgnacja w domu. Warto stosować produkty złuszczające. To one stymulują wymianę komórkową, dzięki czemu stare warstwy skóry o nierównomiernym kolorycie zastępuje się nowymi
- komentuje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Leczymy etapowo, z odpowiednim rozłożeniem zabiegów w czasie, co daje skórze czas na trwałą regenerację i uzyskanie satysfakcjonujących efektów dla pacjenta
- konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.
O Projekt Skóra:
Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Jej pomysłodawczynią jest dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspertka medycyny estetycznej. Wyznaje ona zasadę, że kluczem do pięknej i zdrowej skóry są działania regeneracyjne, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.
Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, chirurgów, wenerologów i kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.
Projekt Skóra zajmuje się również profilaktyką przeciwnowotworową. Słynie z jedynego w Polsce wideodermoskopu z tworzeniem mozaiki znamion. Oferuje także badanie trichoskopowe, pomagające pacjentom z problemami nadmiernego wypadania włosów.
Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta, przy ul. Św. Barbary 4/U2.