Reagując na powstałą w związku z pandemią koronawirusa sytuację, firma BEP MED CENTER, opracowała i skonstruowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych. To najnowocześniejsze rozwiązanie dla rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Jednym z możliwych zastosowań Jednostek, jest stworzenie dodatkowych pomieszczeń do tzw. triage’u, tj. testowania i kwalifikacji pacjentów przy oddziale SOR, jeszcze przed wejściem do szpitala. Dzięki temu jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć transmisję wirusa i zabezpieczyć szpitale przed ewentualnym zamknięciem. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wyzwań związanych z nagłym wzrostem zachorowań, jak i przygotowaniem systemu lecznictwa na wszelkie zagrożenia w przyszłości.
COVID-19 i spowodowana wzrostem zakażeń wirusem pandemia, uwypukliła wiele problemów, z którymi borykają się służby medyczne w Polsce i na świecie. Mając odpowiednią wiedzę i zasoby postanowiliśmy wyjść naprzeciw wyzwaniu i opracowaliśmy koncepcję modułowego szpitala specjalistycznego, która w pełni odpowiada na wymagania związane m.in. z epidemią. W pełni autonomiczny, stworzony przez naszych polskich konstruktorów i konsultantów system pozwala w bardzo szybkim czasie stworzyć szpital z dowolnym układem oddziałów o praktycznie każdej specjalizacji. Rozwiązanie to znacznie podwyższa efektywności leczenia
Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu.
Minimalizacja ryzyka zakażeniem
Najnowsza technologia w służbie ochrony zdrowia
Biomass Energy Project S.A. to spółka powołana została początkowo powołana do działań w obszarze związanych z biomasą, roślinami energetycznymi i technologiami do ich innowacyjnych zastosowań. W okresie ostatnich 2-3 lat jej profil uległ zmianie i aktualnie pracowała głównie nad nowymi innowacyjnymi technologiami szczególnie w zakresie związanym z elektromobilnością oraz kontynuowała prace związane ze wzrostem potencjału badawczego. Od 2011 notowana na New Connect.