- Doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb psich i kocich przytulisk, które codziennie zmagają się z brakiem odpowiedniej karmy dla zwierząt. Zapewnienie jej to nie tylko zadbanie o dobre kalorie dla czworonogów, ale przede wszystkim możliwość finansowa dla administracji schronisk, np. na leczenie weterynaryjne. Jest to możliwe dzięki zapewnieniu (m.in. poprzez akcję “Kupując Pomagasz”) wartościowej karmy, co pozwala na przesunięcie środków przeznaczonych początkowo na jedzenie, na kwestie lecznicze - podkreśla Magdalena Sztylkowska, head of marketing Butcher’s Polska.
- Dobra karma, czyli ta naturalna, z wysokiej jakości składników, bez sztucznych dodatków i z krótkim składem, jest pokarmem dla zwierząt przebywających w ośrodkach zwierzęcych, cóż... na wagę złota. Stosowanie jakościowej karmy pomaga zwierzętom nabierać masy ciała potrzebnej w chłodne dni. Dzięki akcjom, tj. “Kupując Pomagasz” możemy zapewnić naszym zwierzakom pyszne posiłki, które dbają o ich układ pokarmowy, a dzięki takiemu wsparciu, mieć więcej funduszy na opiekę weterynaryjną - podsumowuje lekarz weterynarii ośrodka DIOZ.
O akcji Butcher’s Pet Care “Kupując Pomagasz”
Firma Butcher’s Pet Care po raz szósty organizuje akcję “Kupując Pomagasz”, która w poprzednich edycjach wsparła 26 schronisk ponad 200 000 przekazanymi posiłkami - naturalną karmą z wysokiej jakości składników, bez sztucznych dodatków. Celem akcji jest dotarcie do odbiorców, którzy są wrażliwi na cierpienie zwierząt oraz ich los w schroniskach. Wszystkie koty i psy, które wspiera akcja “Kupując Pomagasz”, czekają tam na nowy dom. Liczą na pomoc nie tylko przez komunikowanie tak ważnej dla nich adopcji, ale także przekazywanie w takie miejsca dobrej i jakościowej karmy. W tym roku akcję wspiera także DIOZ - Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który przybliża odbiorcom schroniskową rzeczywistość oraz potrzeby, z jakimi na co dzień zmagają się ich podopieczni.
DIOZ:
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt w ciągu każdego tygodnia wykonuje dziesiątki interwencji, by poprawić los zwierząt, które same o pomoc nie poproszą. Ich głównym celem działania jest interweniowanie w przypadkach zaniedbań zwierząt, występowanie w charakterze oskarżycieli przeciwko osobom, które znęcają się nad zwierzętami, kontrolowanie poprawności funkcjonowania schronisk dla zwierząt, prowadzenie akcji sterylizacji i kastracji zwierząt domowych, ale również czynny udział w pracach legislacyjnych dotyczących zmian przepisów w zakresie ochrony zwierząt.
Więcej informacji:
Marta Chruścińska
Tel.: (+48) 504 730 177
E-mail: marta.chruscinska@ahavapr.pl